Що лікує клініка Ортопедія Сергієнка
Повний спектр ортопедичних послуг: від діагностики, до повного одужання
ГоловнаЩо лікуємо
Що ми лікуємо?
Для консультацій і операцій на дрібних суглобах (кисть) залучаються провідні фахівці Інституту травматології та ортопедії Національної академії наук України, Київ
Біль в плечі
Захворювання плеча
-
Синдром субакроміального конфлікту (імпіджмент синдром)В основі імпінджмент синдрому плеча лежить неправильне зіткнення (конфлікт) між акроміоном і голівкою плечової кістки, що призводить до здавлення і хронічної травматизації сухожиль м'язів ротаторної манжети плеча при русі.
-
Деформуючий артроз плечового суглобаВ основі лежить неправильне зіткнення (конфлікт) між акроміоном і головкою плечової кістки
-
Деформуючий артроз ключично-акроміального суглобаОперативне лікування вираженого артрозу ключично-акроміального зчленування полягає в резекції.
-
Адгезивний капсулітНайчастіше виникає на тлі важких фізичних навантажень (у важкоатлетів, людей фізичної праці), але можливо його розвиток і після травми
-
Кальцифікуючий тендинітНайчастіше виникає на тлі важких фізичних навантажень (у важкоатлетів, людей фізичної праці), але можливо його розвиток і після травми
-
Синдром надлопаточного нерваНайчастіше виникає на тлі важких фізичних навантажень (у важкоатлетів, людей фізичної праці), але можливо його розвиток і після травми
-
Пошкодження суглобової губиСуглобова губа плеча являє собою обідок волокнистої хрящової тканини, який прикріплюється по краю суглобової западини лопатки. Прикріплюючись подібним чином губа сприяє поглибленню досить плоскої западини лопатки, створюючи умови для кращого введення в неї голівки плечової кістки. Крім того, суглобова губа надає «присмоктуюючу» дію, сприяючи ще тіснішому зіткненню суглобових поверхонь плечової кістки і западини лопатки.
-
Звичний вивих плечаПлечовий суглоб складається з голівки плечової кістки і суглобової западини лопатки, і має найбільшу рухливість серед усіх суглобів людського тіла. Це забезпечується значною невідповідністю форми голівки плечової кістки, яка має практично сферичну форму, і плоскою западиною лопатки
-
Пошкодження обертальної / ротаторної манжети плечаОбертальна (ротаторна) манжета плеча - включає надостьовий, підостьовий, малий круглий і подлопаточний м'язи. Ці м'язи необхідні для стабілізації голівки плечової кістки та запобігання її зміщення при русі в суглобі. Крім того, ці м'язи дозволяють здійснювати обертальні рухи в плечі у всіх напрямках.
-
Вивих акроміального кінця ключиціОбертальна (ротаторна) манжета плеча-включає надостную — подостную, малу круглу і подлопаточную м'язи
-
Перелом ключиціОбертальна (ротаторна) манжета плеча-включає надостную — подостную, малу круглу і подлопаточную м'язи
-
Деформуючий артроз кульшового суглоба (коксартроз)Деформуючий артроз кульшового суглоба (коксартроз) - це дегенеративно-дистрофічне захворювання, при якому руйнуються хрящі, що покривають поверхню голівки стегна і вертлюжної западини. Хвороба розвивається поступово і викликається різними причинами. До початку розвитку артрозу можуть привести такі причини як гормональні зміни, порушення кровообігу внаслідок травми, запальні процеси, ожиріння, вроджена схильність, травми.
-
"Hamstring" синдром
-
ARS синдром
-
Асептичний некроз головки стегнової кісткиАсептичний некроз голівки стегнової кістки - аваскулярний некроз, є наслідком порушення кровотоку і некрозу елементів кісткового мозку голівки стегнової кістки. Кровопостачання голівки стегнової кістки здійснюється по судинах, розташованим в шийці стегна. Ідіопатичний остеонекроз голівки стегнової кістки є важким дегенеративно-дистрофічним ураженням кульшового суглоба, що спостерігається в найбільш працездатному віці.
-
Феморо-ацетабулярний конфліктФеморо-ацетабулярний конфлікт (феморо-ацетабулярний імпіджмент) – патомеханічний процес хронічної травматизації суглобової губи (вертлюжної губи) або краю вертлюжної западини, голівкою або шийкою стегнової кістки.
-
Дисплазія кульшового суглоба і вроджений вивих стегнаДисплазія кульшового суглоба - найчастіша вроджена ортопедична патологія, зустрічається в Україні в середньому у кожного 7го новонародженого. Природжений вивих стегна зустрічається набагато рідше - приблизно 1 випадок на тисячу новонароджених. Слово дисплазія в буквальному перекладі означає незрілість, недорозвиток тазостегнового суглоба. Дисплазія може бути «легка» і «виражена», від цього залежить тактика лікування. Також лікування дисплазії залежить від віку пацієнта.
-
Пошкодження м'язів задньої групи стегна
-
Пошкодження призводять м'язів стегна
-
Пошкодження хрящової губи кульшового суглоба
-
Ентезопатія сухожилля чотириголового м'яза (коліно "бігуна")Ентезопатією сухожилля чотириголового м'яза стегна зазвичай називають «коліном бігуна» через переважне поширення цього захворювання серед спортсменів бігунів. Це одна з найпоширеніших травм в спорті.
-
Тендиніт власної зв'язки надколінка ("коліно стрибуна")Тендиніт зв'язки надколінника зазвичай називають «коліном стрибуна» через переважнe поширення цього захворювання серед спортсменів стрибунів. Він являє собою запалення сухожилля, що з'єднує велику гомілкову кістку з колінною чашкою. Це одна з найпоширеніших травм в спорті.
-
Препателярний бурсит та інші бурсити колінаПрепателярний бурсит - захворювання опорно-рухового апарату, обумовлене запаленням препателярної сумки. Захворювання проявляється набряком передньої поверхні колінного суглоба - над наколінником, болючістю при розгинанні і згинанні в колінному суглобі, при опорі на колінний суглоб.
-
Патело-феморальний артрозПателофеморальний артроз - хронічне прогресуюче захворювання, яке вражає надколінково-стегнове зчленування. Характеризується пошкодженням суглобового хряща з подальшими змінами в кістці. Даний вид артрозу характерний для молодих пацієнтів, може проявляється навіть в 16-ти річному віці. Жінки хворіють в два рази частіше за чоловіків.
-
Синдром медіопателярної складкиМедіопателярна складка являє собою потовщення синовіальної оболонки, що вистилає внутрішню поверхню колінного суглоба і виділяє мастильну рідину. Вона потрібна людині лише під час внутрішньоутробного розвитку, а після народження поступово «розсмоктується».
-
Кіста меніскаКіста меніска - це порожнинне рідинне утворення в товщі меніска колінного суглоба. Захворювання являє собою реакцію менісків на тривале перевантаження суглобів. В тканинах меніска утворюється мукоїдна (слизоподібна) речовина, яка накопичується з часом. Далі речовина перетворюється в кісту. У більшості випадків кіста формується у краю меніска.
-
Кіста БейкераКіста Бейкера (підколінна кіста) - це результат запального процесу слизових міжсухожильних сумок між сухожиллями середньої голівки литкового і півперетинчастого м'язів. Такі міжсухожильні слизові сумки є варіантом розвитку і існують у половини здорових людей. Захворювання розвивається тільки тоді, коли в цих сумках розвивається запальний процес, що супроводжується збільшенням сумок в розмірах, болем і порушенням рухів в колінних суглобах.
-
Хвороба Кеніга (вільні тіла колінного суглоба)Хвороба Кеніга (розсікаючий остеохондрит) - відділення невеликої ділянки хряща від прилеглої кістки зі зміщенням його в порожнину суглоба. Хвороба частіше зустрічається у чоловіків, в два рази частіше ніж у жінок. Принципово виділяють ювенільную (дитячу і підліткову) і дорослу форми захворювання.
-
Деформуючий артроз колінного суглоба (гонартроз)Остеоартроз - хронічне прогресуюче захворювання суглобів, що характеризується пошкодженням суглобового хряща з подальшими змінами в кістці, синовіальній оболонці і зв'язках. <br> <br> Захворювання розвивається у віці 40-50 років, причому жінки хворіють в два рази частіше за чоловіків.
-
Пошкодження передньої хрестоподібної зв'язкиПередня хрестоподібна зв'язка (ПХЗ) - це анатомічне утворенням в середині колінного суглоба між стегновою та великогомілковою кісткою.<br> ПХЗ:<br> · механічно утримує кістки від взаємного зміщення;<br> · приймає основну участь в просторовій орієнтації колінного суглоба шляхом активації відповідних м’язів кінцівки через нервово-м’язову передачу, що дозволяє нам виконувати складні переміщення «в автоматичному режимі».
-
Пошкодження меніскаМеніски – це хрящевидні утворення напівмісячної форми, що розташовані всередині колінного суглоба. Колінний суглоб людини – це складна біомеханічна конструкція. Його утворено суглобовими поверхнями стегнової та великогомілкової кісток, а також надколінку. Всередині суглоба поверхні кісток вкриті хрящем.
-
Пошкодження бічних зв'язок колінного суглобаДо бокових зв'язок колінного суглоба відносяться медіальна колатеральна і латеральна колатеральна зв'язки. Розрив бокових зв'язок колінного суглоба являє собою поширену спортивну травму, лікуванням якої займається лікар ортопед.<br> <br> Внутрішня зв'язка частіше травмується при активних заняттях такими видами спорту, як біг на лижах, футбол, сквош або теніс. Зазвичай волокна зв'язок досить міцні, щоб витримати навантаження подібного роду.
-
Пошкодження задньої хрестоподібної зв'язкиЗадня схрещена (хрестоподібна) зв'язка є важливим структурним елементом колінного суглоба. Вона стабілізує колінний суглоб і не дає гомілці надмірно зміщуватися назад. <br> <br> Розрив задньої схрещеної зв'язки є одним з найбільш важких пошкоджень колінного суглоба, так як задня схрещена зв'язка є своєрідним «ключем» колінного суглоба. І, якщо пошкодження передньої схрещеної зв'язки дозволяє пацієнтові виконувати щоденну активність практично без обмежень, то при розриві задньої схрещеної зв'язки пацієнт не може навіть нормально ходити.
-
Звичний вивих надколінкаКолінна чашечка або надколінок являє собою маленьку овальну кістку, яка розташована над виростками стегнової кістки попереду і вгорі коліна.<br> Вивих надколінка (колінної чашечки) є поширеною травмою у підлітків. Лікування можливо за допомогою реабілітації або хірургічним методом.
-
Переломи виростків великогомілкової кістки
-
Плоскостопість, "кісточка" на нозіСтопа людини схильна до досить великих навантажень, в процесі еволюції придбала форму, що дозволяє рівномірно розподіляти навантаження ваги тіла. Кістки стопи з'єднані між собою капсулою суглобів, міцними міжкістковими зв'язками, утворюючи її склепіння і забезпечуючи амортизаційну функцію при ходьбі і бігу. У нормі стопа дорослої людини спирається на три точки - п'ятковий бугор, голівку першої та п'ятої плеснових кісток.
-
П'яткова шпора«Шпора» п'ятки є, по суті, результатом плантарного фасциїту, основним симптомом якого є біль у п'яті, що виникає або посилюється при навантаженні. У більшості випадків больовий синдром обумовлений запально-дегенеративними змінами плантарної (підошовної) фасції. Підошовною фасцією називають жорстку сухожильну пластинку, сплетену з величезною кількістю мікроволокон, яка прикріплюється до п'яткової кістки і голівок плеснових кісток, створюючи своєрідний захисний чохол для поверхні стопи.
-
Ганглії стопи
-
Ахилобурсит (синдром Гаглунда)
-
Тендиніт ахіллового сухожилля
-
Деформуючий артроз гомілковостопного суглоба і суглобів стопи
-
Неврома МортонаНеврома Мортона - це доброякісне потовщення, що представляє собою розростання фіброзної тканини на стопі в області підошовного нерва стопи. Дане захворювання згадується як метатарзалгія Мортона, синдром Мортона, хвороба Мортона, міжпальцева неврома, неврома стопи, периневральний фіброз і синдром мортоновского пальця. Розвивається патологічне новоутворення в основному в області третього міжплесневого проміжку (область заснування між третім і четвертим пальцями на стопі). В основному зустрічається одностороннє ураження нерва, але вкрай рідко спостерігається і двостороннє.
-
Пошкодження ахіллового сухожилляАхілове сухожилля - це найбільший сухожилок у людини. Воно утворюється в результаті злиття сухожиль литкового м'яза і камбалоподібного м'язу, і кріпиться до бугра п'яткової кістки. Коли м'язи скорочуються, вони тягнуть ахілловий сухожилок, і в результаті цього відбувається підошовне згинання в гомілково-ступеневому суглобі, тобто ми можемо встати на носок стопи або підстрибнути, відштовхнувшись стопами. Між поверхнею п'яткової кістки і сухожилком є слизова сумка, яка знижує тертя між кісткою і сухожилком. Крім того, сам сухожилок розташований в спеціальному каналі, всередині якого також є трохи рідини, що зменшує тертя.
-
Пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба
-
Переломи фаланг пальців стопи
-
Переломи плеснових кісток
-
Деформуючий артроз ліктьового суглобаАртроз ліктьового суглоба - це дегенеративно-дистрофічне захворювання, що призводить до деформації і руйнування його хрящової тканини.<br> По мірі розвитку процесу в нього залучаються капсула суглоба, кістки і зв'язковий апарат. Причиною дегенерації хряща може бути надмірно велике навантаження. Патологічні зміни можуть бути і в самому хрящі, у цьому випадку він може пошкоджуватися навіть при нормальних навантаженнях.
-
Вільні тіла ліктьового суглобаВільні тіла утворюються в результаті відділення невеликої ділянки хряща від прилеглої кістки (або хряща з кісткою) зі зміщенням його в порожнину суглоба або в результаті зміни синовіальної оболонки.
-
Контрактури ліктьового суглобаКонтрактура ліктьового суглоба (лат. contractura - стягування, звуження) - це обмеження пасивних рухів в ліктьовому суглобі, тобто стан, при якому пацієнт не може повністю зігнути і / або розігнути лікоть.<br>
-
Ентезопатія трицепсаЕнтезопатія - це патологічний стан, при якому спостерігається поєднання дегенеративних і запальних процесів, локалізованих в місцях прикріплення періартикулярних тканин (сухожилля, зв'язки, фасції) до кістки.
-
Ліктьовий бурситЛіктьовий бурсит (бурсит ліктьової сумки, бурсит ліктьового суглоба) - це запалення ліктьової сумки, яка розташована між шкірними покровами і ліктьовим відростком ліктьової кістки.<br> <br> Сумка розташовується на задній поверхні в області ліктьового суглоба. При запаленні в сумці з'являється запальна рідина, а стінки сумки потовщуються і стають болючими. Бурсит ліктьової сумки може викликати ряд проблем, обумовлених обмеженням функції ліктьового суглоба.
-
ЕпікондилітЕпікондиліт (лікоть тенісиста, тенісний лікоть) - захворювання, в основі якого лежить дегенеративне ураження м'язів в місцях їх прикріплення до кістки. Епікондиліт - це хронічне захворювання, яке при неправильному лікуванні може прогресувати і все частіше викликати болісні симптоми загострення.
-
Перелом вінцевого відростка ліктьової кістки<p> </p> <div> Травматичні пошкодження ліктя, особливо пов'язані з вивихом, можуть привести до нестабільності ліктя, пошкоджуючи не тільки кісткові структури, а й м'які тканини. Вінцевий відросток ліктьової кістки - одна з кісткових структур, яка може бути зламана і грає важливу роль в стабільності ліктя після вивиху. <br> Переломи вінцевого відростку є відносно рідкісними травмами, зустрічаються приблизно у 2-15% пацієнтів з вивихом передпліччя. Вони часто виникають при травмі, що зветься «жахливою тріадою ліктя», яка включає в себе вивих ліктьової кістки, перелом голівки променевої кістки, а також перелом вінцевого відростка. <br> <br> </div> <p> </p>
-
Перелом дистального кінця плечової кісткиПерелом дистального відділу плечової кістки виникає, коли в межах дистальної області (нижній кінець) плечової кістки є порушення цілісності кістки.<br> <br> Кыстка може злегка розтріскатися або розбитися на безліч частин (роздроблений перелом). Зламані шматочки кістки можуть вирівнятися по прямій або можуть бути не на своєму місці (перелом зі зміщенням).
-
Перелом ліктьового відросткаПерелом ліктьового відростка - це порушення цілісності ліктьового відростка ліктьової кістки в результаті травматичного впливу. Виявляється набряком, болючістю, гематоми і обмеженням рухів.
-
Перелом головки променевої кісткиПереломи променевої головки - це перелом самої верхньої дископодібної частини променевої кістки, яка з'єднується з ліктьовою кісткою на її проксимальному кінці через меншу сигмовидную насічку і з плечової кісткою.
-
Пошкодження дистального прикріплення сухожилля біцепсаМ'яз біцепса розташований в передній частині плеча. Він прикріплений до кісток плеча та передпліччя сухожиллями - міцними волокнистими тканинами. Дистально (в області ліктьового суглоба) сухожилля біцепса одне, і воно кріпиться до горбистості променевої кістки.<br> <br> В області плечового суглоба сухожиль два (довгої і короткої головки біцепса), і вони кріпляться до верхнього полюсу суглобової западини лопатки, і клювовидного відростка лопатки відповідно.
Переваги лікування в ортопедії Руслана Сергієнка
-
10 років на ринку медичних послуг України
-
> 25 років досвіду у провідних фахівців
-
Ганна Вовченко та Руслан Сергієнко - лідери думки серед ортопедів
-
> 150 000 консультацій
-
> 7 500 операцій
-
Всі види знеболення
-
Операційний блок - за світовими стандартами
-
Всі ліки і матеріали в наявності
-
Одномісні палати
-
Триразове харчування
-
Післяопераційна реабілітація
-
Прозорість ціноутворення